هویت شهر، به عنوان ناشر و ویراستار همیشه مایل به انتشار اصلاحات، شفاف سازی، بازپس گیری و در صورت لزوم عذرخواهی، است.

کلیه مقالات پژوهشی منتشر شده در مجله هویت شهر دارای دسترسی آزاد هستند. بلافاصله پس از انتشار به صورت رایگان برای خواندن، دانلود و به اشتراک گذاری بر روی سایت مجله در دسترس است. مقالات تحت شرایط مجوز Creative Commons Attribution 4.0 (CC) منتشر می شوند که اجازه استفاده، توزیع و تکثیر در هر رسانه را می دهد، مشروط بر اینکه ارجاع اثر اصلی به درستی ذکر شده باشد. تمام دست نوشته های ارسالی از طریق یک نرم افزار قابل اعتماد به نام همانند جو از نظر شباهت بررسی می شوند تا از اصالت آن اطمینان حاصل شود و سپس توسط داوران بین المللی به دقت مورد بررسی قرار می گیرند.

1. نویسنده(گان) و دارنده(گان) حق نسخه برداری به همه کاربران دارای دسترسی آزاد، رایگان، غیرقابل فسخ، جهانی و مجوز کپی، استفاده، انتشار، انتقال و نمایش اثر به صورت عمومی و ساختن آن را اعطا می کنند. توزیع آثار برگرفته از اثر اصلی، در هر رسانه دیجیتالی برای هر هدف معین، مشروط به انتصاب مناسب نویسنده (گان) و همچنین حق استفاده تعداد محدودی از نسخه های چاپی برای استفاده شخصی به آنها داده می شود.

2. نسخه کامل اثر و کلیه مطالب تکمیلی، از جمله یک کپی از مجوز همانطور که در بالا نیز ذکر شد، در قالب استاندارد الکترونیکی مناسب بلافاصله پس از انتشار اولیه در سایت مجله و در پایگاه های نمایه شده مجله به عنوان آرشیو، قابل دسترس می باشد (مطابق پیوند زیر).

 

آرشیو شخصی مقالات

این خط‌ مشی راه‌هایی که نویسندگان نشریه هویت شهر می‌توانند نسخه‌های کار خود را در صفحات وب خود، صفحات وب شرکت‌ها و مخازن موضوعات مختلف دیگر بایگانی کنند، مشخص می نماید. از آنجایی که هویت شهر یک نشریه با دسترسی آزاد است و مقالات بلافاصله طبق شرایط Creative Common خاص نویسندگان، در دسترس قرار می گیرد. اگر نویسنده‌ای مقاله‌ای را تحت مجوز دسترسی آزاد منتشر کرده باشد هویت شهر نویسنده را تشویق می‌کند تا نسخه ثبت شده را در هنگام انتشار به‌جای نسخه‌های خطی پذیرفته شده، به اشتراک گذارد.

نویسندگان می‌توانند از اطلاعات چکیده و استناد (مانند عنوان، نام نویسنده، تاریخ انتشار) مقاله خود در هر مکانی و در هر زمان از جمله رسانه‌های اجتماعی مانند لینکدین، فیس‌بوک، وبلاگ‌ها و توییتر مجدداً استفاده کنند، مشروط بر اینکه در صورت امکان، پیوندی به مقاله اضافه شود. همچنین شناسه دیجیتالی (DOI) مختص هر مقاله در سایت هویت شهر قابل مشاهده است. نسخه پذیرفته شده ممکن است در: وب سایت شخصی نویسنده و یا پایگاه های آنلاین یا آرشیو شرکت/موسسه نویسنده قرار گیرد و بایگانی نسخه ارسالی مشمول دوره تحریم نمی باشد.

 

تمامی نسخه های نشریه هویت شهر به طور رسمی در SID به آدرس "www.SID.ir" آرشیو شده است.